Salon pielęgnacji psów

Categories:Blog

Każdy posiadacz psa chce zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela jak najlepiej. Odpowiednia pielęgnacja psów to klucz do ich dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak zatem zadbać o pupila? Poza wyprowadzaniem psa na regularne spacery oraz odpowiednim karmieniem, należy także pamiętać o tym, by zachować higienę psa. Mycie, strzyżenie czy obcinanie pazurków bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczami psa od niedawna. Należy pamiętać, że o ile w przypadku podcinania sierści, możemy popełnić błąd, strzygąc psa nierównomiernie, o tyle w przypadku nieprawidłowego obcięcia pazurów możemy wyrządzić pupilowi krzywdę. Dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy osób, które o pielęgnacji czworonogów wiedzą wszystko.

Rzecz jasna możemy udać się do weterynarza, by ten udzielił nam rad i wskazówek z zakresu pielęgnacji pupila, jednak prostszym i bez wątpienia wygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług salonu psiej urody. Tego typu miejsca do niedawna były modne wyłącznie za granicą, gdzie zakochani w psach właściciele oddawali pupili do SPA dla zwierząt. Obecnie w Polsce tego typu miejsca stają się coraz bardziej powszechne. Jakie usługi możemy wykupić naszemu pupilowi w takim miejscu? Najbardziej powszechną usługą jest tzw.

: psia myjnia, gdzie nasz pupil zażywa kąpieli z użyciem odpowiedniego środka, w pełni dostosowanego do rodzaju sierści. Równie popularny jest także psi fryzjer, który zajmuje się nie tylko podcinaniem sierści ale także jej układaniem i rozczesywaniem- co sprawdza się przede wszystkim w przypadku psów z długim włosiem, które nierzadko się plącze, co w rezultacie prowadzi do powstawania trudnych do rozczesania kołtunów. W większości salonów tego typu można także skorzystać z usług fizjoterapeuty, który pomoże czworonogowi odzyskać pełnie sił oraz z zabiegów upiększających, przygotowujących rasowe psy do profesjonalnych wystaw.

Decydując się na skorzystanie z usługi salonu psiej urody, warto w pierwszej kolejności zasięgnąć opinii innych właścicieli czworonogów. Dobrym posunięciem jest także sprawdzenie informacji o danej firmie w Internecie, czy na forach poświęconych tematyce pielęgnacji psów. Należy także zwracać uwagę na to, czy personel salonu jest odpowiednio wykwalifikowany i czy warunki, w jakich przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne spełniają standardy- dzięki temu będziemy mieć gwarancję tego, że oddajemy pupila w dobre ręce a nasz czwórnóg wróci do domu odpowiednio zadbany i zrelaksowany.