Psi fryzjer

Categories:Blog

Posiadając czworonoga z długim włosiem nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji jego sierści. Brak regularnego mycia, strzyżenia czy rozczesywania może prowadzić nie tylko do powstania nieestetycznych kołtunów ale także wywołać choroby skórne. Jeśli nie mamy wprawy w tego typu zabiegach pielęgnacyjnych, powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy, jaką oferują salony psiej urody. Psi fryzjer jest coraz częstszą i bardziej powszechną usługą, z której korzystają nie tylko osoby mające psy wystawowe ale także czworonogi, o pielęgnacje których chcą odpowiednio zadbać właściciele.

W zakres usług świadczonych przez miejsca trudniące się w psim fryzjerstwie, wchodzi nie tylko strzyżenie i podcinanie sierści ale także mycie, rozczesywanie i modelowanie.

Równie częstą usługą jest trymowanie. Na czym polega tego typu zabieg? Jest to nic innego jak usuwanie martwej sierści. Taki zabieg pielęgnacyjny ma na celu poprawę jakości sierści- wzmacnia ją, usztywnia, nadając zdrowy blask a także zmniejsza problem wypadania sierści. Tego typu zabieg skierowany jest do psów z szorstkim włosiem.